Teknoloji

Akıllı Telefonun Pil Ömrünü Uzatma Yöntemi

Akıllı telefon kullanıcıları kullandıkları telefonların pil ömürlerin uzatabilirler. Doğru şekilde kullanım sayesinde gün boyunca telefonunuzu elinizden düşürmemenize rağmen aktif şekilde ihtiyacınızı karşılayacaktır. Sosyal medya, fotoğraflar, video ve görüşmelerden dolayı şarjınız çabuk bitiyorsa bunu önleyebilirsiniz. Hal böyle olunca gün içinde şarj etme fırsatınız dahi olmamaktadır.

Pil Ömrü Nasıl Artar?

Akıllı telefon kendisine özgü işletim sistemine sahiptir. Gün boyunca çalışması pil ömrünüzü kısaltmaktadır. Her ne kadar akıllı telefon kullanmanıza rağmen bataryanız çabuk bitiyorsa size önereceğimiz tavsiyelere kulak verin. Akıllı telefonlarda hareketli duvar kağıtları pil ömrünü kısaltıyor. Ekran koruyucusunu sabit yapmak pilinizin yavaşça boşalmasına neden olacaktır. Pilinizin bitmesinin bir diğer sebebi ise internet paketinizin devamlı açık olmasıdır.

Eğer telefonun şarjı çabuk bitiyorsa telefonunuzu dinlendirin. Şarjınızı sıfıra indiği zaman şarj etmeniz daha çok kullanıma ulaşmanızı sağlayacaktır. Şarjınızı düzenli bir şekilde doldurmanız pilinizin bitmesinin önüne geçer. Aynı model iki telefon kullanıyor olsanız diğerinin interneti hiçte kolay bitmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu