Genel Kültür

Anlatıyorum Dinliyormusun

7 Haziran seçimlerinde liderlerin yine paylaşamadıkları koltuklar olacak. İllerde yaptıkları vaatlerin hepsi seçime kadar ve daha sonrasında unutuluyor. Halk icraat beklerken herkes kendisi için harekete geçerek kalkınma hareketinde bulunuyor. Sen gelip yakındakileri vekil yap sonra halka sun. Olacak şey mi bunlar muhterem! Halk vekilini seçmiyor parti seçiyor, parti. Sen bunları anca külahıma anlatırsın sayın başkan. Vekilimi ilk defa görüyorum oda sokaklardaki pankartlardan. Mecliste gördüğüm bir sen varsın başka kimse yok. Vekilimde başkanımda sensen ne gerek var vekillere maaş bağlamaya.

Vekillerin iş adamları arasından seçilirken asgari ücretle çalışanın hesabı nasıl belirlenecek. Anlatım olmadığı gibi insanlar için büyük sıkıntılar doğuruyor. Huzur ferah isteyen kişiler şikayetçi, halk kendisini dinleyecek insan istiyor. Sana koltuk bana kazık olacak şey mi başkanım.

Sen oy peşindesin ben aş peşinde gelse hesabını yap şimdi. Biz getirdik biz götürürüz düşüncesi insanları yanılgıya sürüklemedi mi?

VAATLER GERÇEK OLACAK MI?
Bin tane vaat verilir ama hangisi gerçek olacak kimse bilmez. Beklenir beklenir sadece vaatlerin gerçek olması beklenir. Yol dedin, aş dedin, iş dedin, sağlık dedin hangisi gerçekleşti. Sağlık hizmetini para ile yapılan ülkede nefes almakta parayla oldu.

7 haziran 2015 seçimlerinde birisinin ayağı kaydırılacak ama kimin bilinmez. Senin yada bir başkasının ama koltuklar dolu değil. Boş kalması en azından maaş ödenmesinin önüne geçer. Hükümet sıkıntı istemiyor, huzur istiyor başkanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu