Genel Kültür

Büyüklere Saygı İle İlgili Kompozisyon

Atalarımız olan kişilere saygımızı yitirmemeliyiz. Onlar bilgileri ve yaşamları doğrultusunda bize olan sevgilerini göstereceklerdir. Yaşamışlıklarını görmezlikten gelmemeliyiz, hayat deneyimleri onlara nerede ne yaşacaklarını öğretmişlerdir. Gerek düşe kalkarak bugünlere geldikleri de olur.

Bize kol kanat gerdikleri gibi hayatlarında yaptıkları hataları bizim yapmamamız için uyarırlar. Yardımcı olarak devamlı gösterirler. Sorunlarla karşılaştığımız zaman bunların aşılması için çaba gösteren olurlar. Yapılan yanlışlara hoşgörü ile karşılayarak gençliğimize verenlerdir. Büyüklerimiz gerek sokaktaki tanımadığımız, gerek evdeki ailemiz olsun herkes saygıyı hak eder. Onlarında bir yaşanmışlıkları olup saygı duymamız gerekir. Her alanda yaşça büyük olup annemiz babamız yaşındalar. Ailemizden aldığımız terbiye ile onlara saygımızı göstererek ne kadar güzel yetiştirildiğimizi göstermeliyiz. Bizi güzel tanıyanlar ailemizi de o şekilde güzel tanır anlarlar.

Büyüklerimiz yaşça olduğu gibi yaptıkları ile saygıyı hak ediyorlar. Bizde onların küçüğü olarak daima saygı göstermeliyiz. Saygı olduğu sürece insanların bize karşı sevgisi artacaktır. Ailemizin güzellikleri ve bizi yetiştirmelerini en güzel şekilde yaşamamız için mümkün olacaktır. Aileye karşı saygı oldukça önemlidir.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu