Genel Kültür

Okula Saat Kaçta Gidilecek

Kurban bayramının da araya girmesi ile okulların bu yıl 2 hafta geç açılacak olması 28 Eylül tarihine denk getiriyor. Ders saatlerinin belirlenmesi ile öğrencilerin hangi saatler arasında gidip geleceklerine yardımcı olacaktır. 3 aylık yaz tatilinin ardından 17 milyon öğrenci ile beraber 800 bin öğretmen sınıfları doldurulacak

Okullara yeni başlayacak olan öğrenciler 66-72 aylıkla beraber 1 milyon 600 bin kişiyi bulacaktır. Öğrencilerin alacakları eğitime dair bilgi Resmi Gazete’de yayımlanarak 28 Eylül 2015 tarihinde başlayacağını belirtmektedir.

Okullarda ders zilinin çalacağı zaman belirlendi. İlk ders zili çiftli sabahçı ve öğlencili okullarda 7:30’da çalacağı, öğrencilerin 12:20’de çıkacağı belirtildi. Tekli öğretim yapan okullarda 08:20’de ilk ders zili çalarak 14:50’de son dersi biteceği belirlendi.

Öğrencilerin ilk gün heyecanı ile birlikte okullarına gidecekler. Okulların geç açılması hafta sonu ve ek dersleri beraberinde getiriyor. Alacakları eğitimi bu sayede tamamlayarak eğitim öğretim hayatlarına devam etmelerine imkan tanınmış olacaktır. Bu yıl içersinde tablet almayan öğrenciler varsa onlara tabletler dağıtılarak eğitimleri desteklenmiş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu