Genel Kültür

Dilimizi Korumak İle İlgili Kompozisyon

Ulusların sahip olduğu en önemli manevi değeri dilidir. Sahip olacağı ve ilelebet koruması gerektiğidir. Dilini kaybederse bütünlüğünü ve sahip olduğu tüm değerleri kaybedeceğidir. Devlet diline sahip çıkarsa eğer geleceğine de sahip çıkmış olur. Sahip olduklarımızın değerini bilmeli ve korumalıyız. Dünyanın en güzel lisanları arasında Türkçe bunlar arasında ilk sıralarda gelir.

Dünya dilleri gelişme gösterirken ülkelerin dillerini tehdit etmektedir. Kültürel olarak etkileşimin yaşanması dillerin değişimine neden olmaktadır. Günlük hayatta yabancı kelimelerle sıkça karşılaşırız, bunların Türkçe karşılıklarını bularak onları kullanmamız gerekmektedir. Yabancı kelimeler ister istemez hayatımıza girerek umursanmadığı takdirde gelecekte çocuklarımız daha çok konuşur olacaktır.

Türkçe dilini özenli ve doğru şekilde kullanırsak eğer korumuş oluruz. Gençler bilinçlendirerek üzerlerine düşen görevi tamamıyla yerine getirmeleri gerekmektedir. Konuşurken kelimelerimize dikkat ederek Türkçe konuşmaya dikkat edilmelidir. Güzle dilimizi kaybederek yozlaşmasının önüne geçilmesi mümkün olur.

3 Yorum

  1. Güzel ama birden fazla deneme (kompozisyon) olsa daha güzel olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu