Genel Kültür

EFT Ne Kadar Sürede Hesaba Yatar

EFT (Elektronik Fon Transferi) olarak dünya çapında herkesin benzersiz kimliği olarak para transferlerinizi gerçekleştirmeye olanak sunan işlemdir. EFT işlemi A bankasından B bankasına para transferi yapıldığı zaman gerçekleşmektedir. EFT saati bankalara göre değişiklik gösterebilir 09:00 – 17:00 saatleri arasında EFT işlemine izin veren bir bankadan gerçekleştirirsek eğer 5-10 dakika içinde karşı tarafa para aktarımı yapılır.

5-10 dakika içinde EFT işlemi gerçekleşmediyse eğer Merkez bankasındaki yoğunluğa bağlı olarak 30 dakikaya kadar işleminizi gerçekleşir. Ortalama olarak kesin EFT’nin gerçekleşmesi adına 16:30’da talimatı vermeniz gerekmektedir.

EFT saatleri dışında ve hafta sonu EFT yapılması durumunda para aktarımı bir sonraki iş gününde gerçekleşir. EFT saatleri üzerinden takip ederek bu sayede işlemlerinizi yapmanız mümkün olmaktadır. Doğru zaman ve saatte yapılacak EFT işleme girerek para transferinizin gerçekleşmesini sağlar.

Bunlara rağmen EFT işlemi gerçekleşmezse eğer bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak durumdan haberda etmeniz gerekiyor. Size yardımcı olarak EFT işleminizi sağlayacaklardır.

EFT talimatı verirken bilgilerin doğru girilmesi oldukça önemlidir. Yanlış bilgi girilmesi durumunda istenilen sonuç alınamayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu