Genel Kültür

Flyboard Nedir

Flyboard günümüzün en popüler su sporlarından birisi denebilir. Denizde özgür olabilirsiniz, kendinizi yunuslar, balıklar ve diğer canlıların yerine koymanızı sağlıyor. Suyun kuvveti elinizin altında olarak özgürlüğünüzü yaşayacaksınız. Uçmak veya yüzmek her şekilde tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Su sporlarından olan Flyboard, Fransız Franky Zapata tarafından tasarlanmıştır. Denize sahip olan ülkelerde hızla yayıldı. Dünya da yaygınlaştığı gibi bu oyuncak ile beraber eğlenceye farklı bir yüz katıldı. Eğlence olduğu gibi tadına doymayacağınız su sporlarından görülmüştür.

Flyboard, su sporlarında motosiklet diğer adı ile jetski’ye bağlanan su borusu, tazyikli su ile operatörü havaya kaldırıp istediği gibi hareket etmesini sağlamaktadır. Gerek tek kişi, gerekte iki kişi kontrolünde gerçekleşebilir. Acemiler için öğretmenler jetski üzerinden kontrol sağlamaktadır. Profesyonelleşen kişiler tek kişilik jetskileri ile yolculuk yaparak hareket kabiliyetlerini geliştirebilirler. Kişinin elinde olup gerek güç ayarlarını değiştirerek istediği gibi rahatça hareket edebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu