Genel Kültür

Güçlükler Başarının Değerini Artıran Süslerdir Sözünün Anlamı

Kendimiz için belirlediğimiz ideallere ulaşmak kolay olmayacaktır. Hedefe giden yolda virajlar, engeller ve sorunların üst üste geldiğini görürüz. Bunların aşılması için vereceğimiz emeğin çok daha fazlası gerekli olacaktır. Bizde bunu sağlamak adına kendimizi çok daha fazla yormuş olacağız.

Hedeflerimize ulaşmak için yaşayacağımız zorluklar başarıdan sonra süsü olarak kalacaktır. Engellerle karşı verilecek her mücadele daha sonra karşımıza çıkacak olanları engellememiz demek olur. Hedefe ulaşmak kolay olsaydı eğer başarımızın değeri de gözümüzde o kadar yüksek olmazdı. Zorlu yollardan gitmek engellerin aşılarak belli bir noktaya gelmemiz hayatımız için önemli değer teşkil edecektir. Hayatımızda sorunlara karşı tökezlediğimizde ayağa kalkmasını bilmemiz gereklidir.

Başarıya ulaşırken zorlukların çıkması insanları daha da heveslendirerek bunu bir zevk haline dönüştürürler. Mutlaka ulaşmaları gerektiği bir hedef bularak daha ince ayrıntılar, titizlikle gidileceği görürler. Hata yapma paylarını düşürerek başarının yolunda adım adım ilerlerler.

11 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu