Genel Kültür

İyilik Yap İyilik Bul Konulu Kompozisyon

İyilik yapmak insanlarda erdemlik ve yardımlaşmayı beraberinde getirir. Birisine yapacağımız iyilik bize geri dönerek iyilik görürüz. Kendimize nasıl iyi davranılmasını istiyorsak eğer başkaları da bunu hak ettiğini asla unutmamamız gerekiyor. İnsanlar toplum içinde beraber yaşadığında iyilik yapmak kendi kütür ve dünyaya bakış açılarına göre değişiklik gösteren durumlardandır.

İnsanların duyguları doğrultusunda içinde merhamet gibi parçalar bulunduruyorsa iyilik konusunda herkese el uzatırlar. Çevresinde gördükleri bir dilenci dahi olsa ona yardım amaçlı olarak cebinden bozuklukları çıkartarak yardım elini uzatırlar. Karşısındaki kişi kendisine kötülük yaparsa eğer oda aynı şekilde karşılık verir. Kendinizi nasıl karşınızdakilere tanıtırsanız o şekilde karşılık alacağınız asla unutmayınız.

Bakış açınıza doğru hareket etmeniz sizi etkileyebilir. Bir insan size bakarak gülümsediği takdirde sizde ona yardımcı olma hissi yaratır. Karşılıklı olarak iyilikler birbirlerini tamamladıklarını görebiliriz. Hareketler ve davranışların etkisini bir ayna misali görebiliriz. İçinde insanlık duygularını kaybetmeyen her insan iyilik yapılmansa karşılık karşısındakine iyilik gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu