Genel Kültür

İyilik İle İlgili Kompozisyon

İyilik sahip olunabilecek en güzel alışkanlıklardandır. İnsanlar birbirlerine karşı iyilik yaparak daha yaşanabilir bir dünyanın oluşmasını sağlayabilir. Manevi açıdan kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlayarak birbirleri ile paylaşabilecekleri değerler olduğunu öğrenebilirler.

İyilik insanların özünde olarak yardımcı olmalıdır. İçten gelen iyilik olduğu zaman insanlara aktarmaları mümkün olmaktadır. İyilik sahip olunabilen önemli değerlerden olduğu gibi başkalarına kötülük yapmanın ne kadar kötü bir şey olduklarını anlarlar. İyilik yapan insandan zaten kötülük gelmesi beklenmez. İnsanların toplumda çeşitli parçalara sahip olmaları adına insanların birbirlerini tanımalarını sağlar. Her insan birbirlerine karşı devamlı iyilik yaparak belirli noktalara gelmelerini sağlayabilirler.

İnsan kendince ve dinen kendisini daha mutlu hisseder. Başkalarının mutlu olması aslında kendisinin mutlu olmasının en önemli simgelerinden olmaktadır. Mutlu olmak için başkalarına iyilik yapmanın önemli olduğunu gözden kaçırmamalıyız. Biz iyilik yaptıkça başkaları da iyilik yapmaya başlar ve güzel bir dünya kurmuş oluruz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu