Genel Kültür

Merhamet İle İlgili Kompozisyon

Merhametin sahip olduğu bir dünya huzur ve refahlık getirir. İnsanların vicdanları ile hareket etmesi dünyanın daha yaşanır hale gelemsini sağlar. Kalbini dinleyerek karar verenler her zaman doğru kararları vermiştir. İnsanlara faydamız olması için daima kalbimizi dinlemeliyiz.

Merhamet insanların acı çekenlere uzanan yardım olmaktadır. Toplumsal olarak merhamete sahip olanlar düşmüş ve yardıma ihtiyaç olanlara uzanan eller olabilirler. Merhamet sahibi insanların olduğu toplum oldukça şanslıdır. Güçlü, zengin ve varlıklı kişilerin insanlara yardım etmeleri sosyal ilişkilerin gelişmesini de sağlar. Erdemli davranışlarda olup insanları kötülüklerden koruyarak hayır yapmalarını sağlar. Başkalarına yardım eli uzatmak bizi de mutlu edip hayata güzel bakmalıyız.

Vicdan sahibi olan bütün kişiler yaşamlarına güzellikler katarlar. Merhamet göstermek başkalarının takdirini kazanıp onlara da bir gün yardım eli uzanacağını bilmektir. İyi insanın sahip olabileceği özelliklerden birisi merhamettir. Başkalarına zarar vermez daha güzel yaşam sunmak isterler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu