Sağlık

Gül Suyu Tonik Olarak Nasıl Kullanılır

Gül suyu sayesinde yapacağınız tonik vücudunuzu sıkılaştırdığı gibi vücudunuzu temizleyecektir. Evde gül suyu toniği yapmanız kolay olacaktır. Dünyada bir çok kadın organikten yana olduğundan dolayı tercihleri doğal yönden oluyor. Kozmetik ürünlerinin kullanımı hastalık yaptığı gibi çok yüksek miktarda harcamalara sebep oluyor. Alkol ve kimyasal içerik olan toniklerin kullanımı cildinizde tahriş etkisi yaratabilir. Hassas bir cildi olan bayan için çok daha zor olacaktır.

Cildi parlata gül suyu toniği
3 yemek kaşığı maden suyu
2 yemek kaşığı gül suyu
1 tatlı kaşığı limon suyu

Maden suyunun içine limon ve maden suyunu koyarak ağzını kapatınız. Her gün sabah akşam cildinizi temizledikten sonra pamuk yardımı ile cildinize uygulamalısınız.

Cildi temizleyen gül suyu toniği
1 adet kahve filtresi
100 ml beyaz şarap
5 gram gül yaprakları
50ml gül suyu

Koyu renkteki bir kavanoza beyaz şarabı döktükten sonra gül yapraklarını koyun ve ağzını sıkıca kapatınız. Güneş görmeyen yerde barındırılmalıdır. 2 hafta bekledikten sonra kahve filtresinden süzünüz. Gül suyu ekleyerek topik kullanıma hazır olacaktır.

Cildi canlandıran gül suyu toniği
1 tatlı kaşığı gül suyu
1 tatlı kaşığı sirke

Çay tabağında gül suyu ve sirkeyi karıştırınız. Cildinizi temizledikten sonra kullanıma hazır olacağından dolayı pamuk yardımı uygulama yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu