Genel Kültür

Güneş İle İlgili Kompozisyon

Dünyamız yaşamamız için uygun şartlara sahip gezegendir. Güneş sisteminde yer alan dünyamız güneş sayesinde elverişli hale gelmiştir. Bugün güneş sisteminin belli bir düzende olması insanların yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlayandır.

Dünyamız güneş etrafında döner. Mevsimleri oluşturarak insanlar tarımcılık, hayvancılık ve çeşitli etkinlikler yapar. Gece ve gündüzler oluşarak insanların çalışma ve dinlenme imkanlarını sağlamıştır. Güneş ışınları dünyamıza ulaşarak bitki ve hayvanların gelişmesinde önemlidir. İnsanların kemik gelişimlerinin olması için güneş ışınlarından doğru şekilde yararlanmaları gerekir. Bitkiler fotosentez yaparak oksijen üretir. Havayı soluyarak vücudumuzda enerjiye dönüştürerek kullanmamızı sağlar.

Hayatımızın her alanında güneşin yararlarını görürüz. Bizi ısıttığı gibi her anlamda ihtiyacımız karşılar. Şu vardır ki “güneş girmeyen eve doktor” girer sözünü de iyi şekilde anlayabiliriz. Eve güneş giriyorsa eğer sık hasta olunarak doktora gitmek zorunda dahi kalabiliriz. Güneşin olması ihtiyaçlarımızı doğru şekilde karşılar. Güneş olmadan dünya üzerinde yaşam olmayacağı gibi zor zamanlar geçirirdik.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu