Genel Kültür

Kaza Kader ve Tevekkülle İlgili Atasözleri

Kader, Keder ve Tevekkül hayatımızın her alanında olup kabul etmemiz gereken öğelerdir. Bunları kabul etmek hayatımızı normalleştirerek akışına bırakmamız gerektiğini anlatır.

Cana gelecek olan mala gelsin; İnsanlar zarar göreceği yerine o zarar da gelecek olan mala gelsin de sağlığımıza bir şey gelmemesini söyler. Mala gelecek olsan her zaman kazanılır düzeltilir ama cana gelecek olan kötüdür. Kaybedeceğimiz değerleri kaybetmemiz sonucunda hayatımızı olumsuz şekilde etkileyecektir.

Cana gelen felaketler silinmeyen izler bırakır; Kaza yaptığımızda canımıza gelmemesi mala gelmesi önemlidir. Cana gelen felaketler asla silinmez unutulmazda. Geriye iz bırakacağından dolayı hayatımızın her alanında hatırlarız. Mala gelecek olan bir felaket olduğu zaman kendimizi daha iyi ve güvende hissederiz. Tekrar kazanır geri alabiliriz.

Ava gelmez kuş olmaz, başa gelmez iş olmaz; Her kuş avlanacağı gibi her insanın başına da olmadık işler geleceğidir anlatır. Kendimizi her ne kadar koruyor olsak dahi başa gelmeyen kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu