Genel Kültür

Kendini Aslan Sanan Fare Masalı Kısa

Kendini aslan sanan fare masalından çıkartılması gereken fikir insanları rahatsız etmek onlara zarar verir sizi aralarında istemezler yapa yalnız kalırsınız.

Aslan ile fare arasında geçen amansız bir hikaye olmaktadır. Orman içersinde herkesi rahatsız eden fare huzuru bozmaktaydı. Buna çare bulmak için orman sakinleri ormanın kralı olan aslanın yanına giderek durumu anlatırlar. Sorunu çözecek tek kişi vardı oda aslan olmaktaydı. Ormanı sakinlerini rahatsız eden fareyi aslana şikayet ederler kendisini kral yerine koyarak bizi her gün rahatsız etmektedir dediler.

Aslan anlatılanlara çok sinirlenerek ormanda yaşayan kediyi görevlendirmiş fareyi derhal yok edeceksin. Kedi bu durumu fırsat bilerek yola çıkarak fareyi bir ağacın altında görüp yanına yaklaşayım derken fare durumu fark ederek oradan hızlıca uzaklaşır. Kedi bütün gün farenin peşinden koşturmuş ama bir türlü yakalayamamıştır.

Fare ineğin yanına saklanarak ondan yardım ister peşimde kedi var onu yakalamaya çalıştığını anlatır. İnek hiç yardım etmez ve kedi o an yaklaşarak fareyi yakalar yok eder. Orman sakinleri sonunda fareden kurtulmuştur tekrar huzur ormana gelerek herkes mutlu mesut yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu