Genel Kültür

Kibir İle İlgili Kompozisyon

Kibir insanları küçülten ve zarar veren davranışların başında gelir. Kendisine verebileceği en büyük davranış kibirle insanın içinden ortaya çıkar. Kibirli insanlar sevilmediği gibi hayatları boyunca yalnız kalmaya mahkum olurlar.

Çevremizle iyi geçinmek istersek kendimizi kibirden arındırmalıyız. Olgun insanlar çevreleri tarafından sevilir, meyve verdikçe insanlar takdir eder ama meyve vermeyi keserse insanlar tarafından taşlanır Güzel davranışlar gönülden gelir, kibrin tersi olduğundan insanlar tarafından sevilir. Bilgi sahibi olarak başarıya ulaşmak için kibrin önüne geçilmesi gereklidir. Kibir kötü olduğu kadar alçakgönüllülük ise tam tersine çok iyidir. Her zaman alçakgönüllü olarak kibrin önüne geçmek mümkündür.

Toplum tarafından sevilmeyen insan türlerinden biridir. Kibirli insanlar yalnız kalırlar, çevrelerinde anca kendielri gibi arkadaşları vardır. Rahat etmeleri için kibrin önüne geçmeleri gerekmektedir. Kibir kadar insanları kötü duruma düşüren can sıkan olaylar yoktur. Kibirden kurtulmak insanların rahatlayarak huzuru bulmalarını sağlar. Hoşgörü ve değerler kibirden kurtulduğumuz zaman ortaya çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu