Genel Kültür

Sigarayla Savaş Vakfının Etkinlik Alanı ve Yaptığı Çalışmalar

Sigarayla savaş vakfı en başta tütün mamullerine karşı mücadele etmektedir. Üç farklı amacı var bunlar dumansız gelecek için yapılmaktadır.

Gençlerin ve çocukların sigaraya başlamasını azaltmak, kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak güzel alışkanlık sahibi olmasıdır.

Sigaraya başlayan çocuk ve gençlerin erkenden sigarayı bırakarak tekrar yaşamını rahatlıkla sürdürmeye çalışmak. Sigaranın zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek, zararları anlatılarak insanlara yol göstermek. Yaşlı ilerlemiş kişiler sigarayı bırakmak istedikleri zaman gerekli yardımları vermek.

İnsanların sigaraya bırakmaları için çeşitli basın yayın faaliyetlerle çalışmalar yürütmek. İnsanların sağlıklı geleceğe sahip olmaları için bir çok çalışma yapmakta görevleri arasında yer almaktadır.

Sigara en çok gençleri etkilemektedir. Sağlıklı gelecek için sigarayla savaş vakfına dahil olunabilir, gönüllü çalışanlardan olarak güzel bir toplumun temelini hep birlikte atabiliriz. Bilinçli olunduğu sürece güzel gelecekler bizi beklemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu