Genel Kültür

Tema Vakfı Nedir Kısaca

Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (TEMA) 11 Eylül 1992 yılında Hayrettin KARACA ve Nihat GÖKYİĞİT tarafından 11 Eylül 1992 tarihinde kurulmuştur. Amacı erozyonla mücadele etmek, ağaçlandırma ve doğal varlıkların korunması için çalışmalar yapmaktır.

TEMA vakfı bir çok sorumluluk projesine imza atmıştır. Ülkemizde gönüllülük esasında kurulan vakıflar arasında yer almaktadır. TEMA vakfına isteyenler destekte bulunabilir çeşitli faaliyetlere katılabilirsiniz. Projeler kapsamında insanlar hizmetlerini devam ettirebilirler. Ülke çapında bir çok fidan dikiminde vakfın imzası bulunmaktadır.

TEMA vakfına nasıl destekte bulunabiliriz?
İlk olarak Genç TEMA gönüllüsü olarak üye olunabilir.
Toplumsal bilinci geliştirme faaliyetlerine katılabiliriz.
TEMA vakfının yayınlarını edinerek bilgi sahibi olabiliriz.

Ülkemizde büyük sorumluluk sahibi olan insanların bir şeyler yapabilmesi için imkan tanır. Toprağını gerektiği gibi kullanmak verim kazandırır. Çalışmalarını bu noktada hızlandırarak doğanın korunması ve toprağa gereken önemin verilmesi için çalışıyor. Genç TEMA hareketi ile fiden ekimi, toprağa gereken ilginin gösterilmesi erozyonun önüne geçmektedir. TEMA vakfının ilk hedefi okullar, bireyler, büyükler ve aklımızın her kesimine ait toprakların erozyona karşı nedenleri araştırılarak sonuca ulaşılması olmaktadır.

TEMA vakfı ülkemiz için yeni bir istiklal savaşı olarak görülebilir. Ülkemiz bağımsızlığına kavuştu ancak topraklarımız erozyon yüzünden yok olup gitmektedir. Ağaçlandırma sayesinde topraklarımız tekrar can bulur gelişme gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu