Genel Kültür

Toplumdaki Bireylerin Birbirine Olan İhtiyacını Örneklerle Açıklayınız

İnsanlar var oluşundan itibaren topluluk halinde yaşamışlardır. Kültürleri ve yaşam biçimleri gereğince her zaman birlikte yaşayarak yardımlaşma sayesinde sorunların üstesinden gelmişlerdir. Bir çok ihtiyaçlarını birbirlerinin gücüne ve yeteneklerinden faydalanarak gidermişlerdir. İnsanlar arasında yardımlaşma onların hayatlarına güzellik katarak destek olmalarını sağlamıştır.

İnsan sosyal canlı olmasından dolayı her alanda iç içe olmayı ister. Toplu halde yaşayarak dışarıdan gelecek olan zararlara karşı birbirlerini korur olmuşlardır.

Örneğin bir terzi gömlek, pantolon, kazak gibi elbiseler dikebilir, fırıncı ise ekmek yaparak birbirlerinin isteklerine karşılık vermektedirler.

Her insan yaptığı işle birlikte toplum için ihtiyaçlarını giderek bir alan oluşturmuşlardır. Hayat sadece terzi ve ekmekten ibaret olmadığı gibi yetenekleri doğrultusunda bunları farklı şekilde sağlar. Bütün ihtiyaçlarını parça parça tek başlarına karşılayarak sorunları ortadan kaldırmaktadırlar. İnsanlar aile kurmak için başka insanlara ihtiyaç duyararak ihtiyaçlarını giderirler. Her insan birbirlerini tamamlayan bir bütündür aslında, bunları meydana getiren insan topluluğu olup sorunlarını çözüme ulaştırırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu