Genel Kültür

Tutumluluk İle İlgili Yazı

Yaşamımızı devam ettirebilmek için elimizdekilerin değerini bilmeliyiz. Tutumlu olmak sahip olduklarımızın tasarruflu ve israf edilmeden kullanılmasını öğretir. Temel ihtiyaçlarımız dışında lüks sınıfına giren ve olsa da olur olmasa da olur diyebileceğimiz şeyler için kullanmamızdır.

Tutumlu olmak bize hayatımız boyunca kazanmayı öğretir. Kenarda biriktireceğimiz birkaç kuruş dahi bize kazanç sağlamaktadır. Tutumlu olduğumuz sürece paralarımız değerlenir ve miktarları hayatımıza girmektedir. Kişiler zor zamanlarında kenarda bulunan paralarını kullanarak kimseye muhtaç olmadan harcamalarını yapabilirler. Tutumlu olan insanlar daima kenarda birikinti sağlayarak gelişmeler sağlayabilir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda harcamalar yapması gereksiz para harcamasından kişileri korumaktadır. İnsanlar tutumlu olmalı ve gereksiz harcamadan korunarak kenara üç beş kuruş bir şeyler atmasını da sağlamaktadır. Çalışma hayatımız olsun gerekte harcamalarımız hep tutumlu olduğumuz sürece birikime dönüşebilir.

İsraflı olmak dinimizce günah olduğu gibi kendi geleceğimizi tehlikeye attığımızı gösterir. Sahip olduklarımızı korumalı ve onların zarar gelmemesi adına el altında tutmalıyız. Birikimimiz olduğumuz sürece daima harcamalarımızı sağlayabiliriz. Paramız olduğumuz sürece her zaman almak istediklerimizi alabileceğimizi bilerek hareket etmemiz mümkündür.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu