Genel Kültür

Vergi Haftası İle İlgili Yazı Kısa

Vergi haftası sayesinde verilen vergilere dikkat çekilmektedir. İnsanlar tarafından ödenen vergiler sayesinde ülkemiz ekonomik bakımından ihtiyaçlarını karşılıyor. Her yıl düzenli olarak 26 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında etkinlikler yapılmaktadır. Kamuoyu tarafından bilinçlendirilerek verginin önemi anlatılır.

Vatanını en çok seven kişiler vergilerini eksiksiz şekilde ödemesidir. MEB tarafından desteklenen vergi haftası ilkokul ve ortaokul dönemlerinde hatırlanarak etkinlikler düzenlenir. Eğitim düzeyleri sayesinde ülkemizin giderleri karşılanmış olarak ekonomik bakımından gelişmesi sağlanır. Vergi vermek vatani görev olduğunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Askerlerimizin ihtiyaçları olduğu gibi yol, su, elektrik hizmetlerinin giderilmesi toplanan paralardan karşılanıyor.

Okul içersinde çeşitli yarışmalar düzenlenir bunlar kompozisyon, şiir, yazı gibi alanda olur. Vergi haftası yarışmasında illerde dereceye girenler Ankara MEB tarafından değerlendirilip Türkiye birinci, ikinci ve üçüncüsü seçilir. Çeşitli ödüller verilerek insanların eğitime teşvik etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu