Güzel Sözler

23 Nisan Sözleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dahilinde ülke genelinde kutlanan önemli bayramlardandır. Ülkemizin geleceğinin çocuklara armağan edildiği bayram olmuştur. Atatürk’ün bugünün çocukları yarının büyükleri olacağını düşünerek ulusumuzun en büyük sahibi çocuklar olduğunu anlatmıştır.

Bugünün çocukları yarının büyükleri olacaktır, ulusumuzun yükselmesi ve gelişmesi için çocukların eğitilmesi önemlidir.

Özgür ve bağımsızlığımızın habercisidir 23 Nisan. Ulusal egemenlik atalarımız tarafından Türk milleti ve gençliğine armağan edilen değerlerdendir.

Türk milleti ebediyen yaşayacaktır. Teminatımız olan çocukların değerli bir şekilde korunarak zarar görmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir. Ulusumuzun egemenliğimiz altında ışıldayarak gelişecektir. Karanlığın üstümüze çökmesini engelleyerek toplumsal olarak birlik beraberliğin sağlanacağı zamanlar olacaktır. Ülke topraklarında yaşayan her etnik yapı aslında kardeştir ve bunların bütününe Türk halkı denmiştir.

Ulusumuzun namusu ve bağımsızlığı Ulusal Egemenliğidir. Bağımsızlığın korunacak olması bize Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından verilmiştir. Atatürk devrimleri ile ulusumuzu çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek istemiştir.

Dünya çocukları tek çatı altında toplanması sağlanır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hayatımız boyunca bizi etkilemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu