Bilgi

Çin Astrolojisi Nedir? Çin Burçları Hangileri

Çin astrolojisi hayatınıza yaşam enerjisi katabilir. Astrolojisi yüzyıllardan beri milyarlarca insana rehberlik etmiştir. Binlerce yıllık etkisiyle insanların yaşamını etkilemiştir.

Çin astrolojisi Latin astrolojisine benzer olarak insanı 12 farklı burç ve sembollerle anlatır ve bir kişinin hangi burçta olduğunu belirlemek için doğum tarihlerini esas alır. Latin astrolojisindeki isimler yıldızlar ile bağlantılıyken Çin astrolojisi ise hayvanlarla bağlantılıdır. Çin astrolojisi yıllık burçlardan oluşur. M.Ö. 2637 yılından beri insanların nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını tahmin etmede kullanılmıştır.

Bu astrolojide iki temel zıt güç vardır bunlar kadın erkek olarak benzetilir. Bunlar Yin ve Yang olarak isimlendirilir. Bu iki zıt gücün temsilcisi olarak görülen şeyler ise Güneş ve Aydır. Zıt bu iki güce su, toprak, ateş, hava metal elementleri de birleştirilerek bu astrolojinin temeli oluşturulur

Çin astrolojisindeki 12 burç ise şöyledir; ejderha, yılan, at, keçi, maymun, fare, horoz öküz, köpek, kaplan, domuz ve tavşandır. Bu astrolojiye göre her biri farklı bir karakteri tanımlar. Bu burçların özellikleri ise şöyledir;

Fare Burcu

Akıllı bonkör ve sevecendir. Sevdiğine iyi davranır. Her girdiği gruba uyum sağlayabilir. Amaçlarından vazgeçmezler ve zaman zaman fırsattan istifade etmekten geri durmazlar.

Öküz Burcu

Bulundukları yerde lider olmak isterler. Çok çalışkandırlar ölene kadar çalışırlar. Dik duruşludurlar. Onu düşüncelerinden vazgeçirmek zordur.

Tavşan Burcu

Her zaman merhametlidirler. Biraz çeneleri düşüktür. Şüpheci ve tedbiri elden bırakamayan yapıdadırlar.

Kaplan Burcu

Öküz burcuna benzer özellikleri vardır. Lider olmayı ve çalışmayı severler.

Ejderha Burcu

Yaşamayı severler. Zeki ve cömert insanlardırlar. İşlerinde çoğunlukla başarılı olurlar.

Yılan Burcu

Alımlı ve şık insanlardır. Olayları derinlemesine düşünürler. İntikam alma istekleri fazladır. Yaptıkları her şey de başarılı olmak isterler.

At Burcu

Özgürlük ve bağımsızlığa çok önem verirler. Hayatta istedikleri şeylere ulaşamazlarsa saldırgan bir yapıya sahip olabilirler. Hayattan zevk almak isterler.

Keçi Burcu

Olayların çoğunlukla kötü yönlerine bakarlar. Karamsardırlar. Yaratıcıdırlar. Tatmin olmaları zordur. İnsanlarla iyi ilişkileri vardır ama insanları karamsar oldukları için mutsuz da edebilirler.

Maymun Burcu

İyi gözlemcilerdir. Herkes onu sever. İlişkilerinde pek sadık değillerdir. Fazla şüpheci davranırlar.

Köpek Burcu

Amaçlarından döndürülemezler. Samimi ve güvenilir kişilerdir. İnsanların kusurlarını tespit edip uyarmaktan hoşlanırlar. Meraklıdırlar.

Horoz burcu

Bu kişiler özverililerdir. Çeneleri pek durmaz. Ön planda olmaktan hoşlanırlar. Genellikle paralarını çarçur ederler.

Domuz burcu

Kolay ulaşabildiği şeylerden hoşlanmaz zoru severler. En iyi yoldaş dost ve eş bu burç da bulunur. Çok sadık kişilerdir. Samimi insanlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu