Pratik Bilgiler

Duvarlar Nasıl Temizlenir

Duvarların temiz olması evin genel havasını değiştirir. Temiz duvarlar eve ferah bir hava verirken, duvarların kirli olması evde basık bir hava oluşturur. Duvarlarınız çok kirli ise bir kova kaynar suyu evin ortasına getirip koyun. Kapıları ve pencereleri kapatıp yarım saat bu şekilde bırakın.

Kovanın içindeki kaynar su sayesinde duvarlardaki kirler yumuşayacaktır. Kirleri yumuşayan duvarları temizlemek daha kolaydır. Duvarları temizlemek için bir kovanın içine biraz sıcak su koyun. İki çay bardağı kadar sirke ilave edin. Hazırladığınız su ile duvarlarınızı güzelce silin. Sirkenin kokusu evde kalır diye endişelenmeyin. Sirke iyi bir temizleyicidir. Ayrıca temizlik bittikten sonra evi güzel bir şekilde havalandırdığınız zaman sirkenin kokusundan en ufak bir eser bile kalmayacaktır.

Duvarlar nasıl temizlenir, duvar temizliği yaparken nelere dikkat etmek gerekir konusunu konuşuyoruz. Duvarlarınızda duvar kağıdı kaplı ise sabunlu su ile silmeniz yeterli olacaktır. Duvar kağıtları sararmışsa suyun içine biraz çamaşır suyu koyabilirsiniz.

Duvarlarınızı silerken elma sirkesi kullandığınız gibi çamaşır suyu da kullanabilirsiniz. Duvarlarınız beyazsa çamaşır suyu duvarlarınızın beyazlamasına yardımcı olur. Bir kovanın içine yarısına kadar sıcak su koyun. İki çay bardağı kadar çamaşır suyu ilave edin. Hazırladığınız su ile duvarlarınızı güzelce silin.

Duvarlarınızı kolay bir şekilde temizlemek istiyorsanız, önce elektrik süpürgesi ile duvarlarınızı çektirin. Duvarların tozlarını elektrik süpürgesi ile aldırırsanız işiniz bir kat daha kolaylaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu