Pratik Bilgiler

Çilek Lekesi Nasıl Çıkar

Çilek lekesi zorlu lekelerden biridir. Çilek lekesi taze iken müdahale ettiğiniz zaman lekeyi hızlı ve kolay bir şekilde çıkarırsınız. Lekeye hiçbir zaman sıcak su ile işlem yapmayın. Sıcak su, lekenin pişmesine neden olur. Leke sıcak su ile birlikte, kumaşın liflerinden geçerek derine işler. Böylece lekeyi çıkarmak bir kat daha zorlaşır.

Çilek lekesini çıkarmak için, bir kovanın içine ılık su koyun. İçine iki yemek kaşığı kadar çamaşır deterjanı ilave edin. Çilek lekesi olan kıyafetinizi hazırladığınız suyun içinde ıslatın. Bir gece beklettikten sonra makineye atıp ön yıkama programı yapın.

Çilek lekesini çıkarmak için, amonyak kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine direk birkaç damla amonyak dökün. Üzerine biraz bulaşık deterjanı dökerek lekeyi çitileyin. Bu işlemden sonra çilek lekesi olan kıyafetinizi ya da kumaşınızı makineye atıp yıkayın.

Çilek lekesi nasıl çıkar, çilek lekesini çıkarmak zor mudur, konusunu konuşuyoruz. Çilek lekesini çıkarmak için, saf alkolde kullanabilirsiniz. Sonuç olarak çilek lekesini çıkarmak için ön işlem yapmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu