Genel Kültür

Erkek Manken Vücut Ölçüleri

Günümüzde mankenlik mesleği denildiği zaman fit vücutlar aklımıza geliyor. Yaratılış bakımından yanı sıra vücut ölçüleri uygun olan kişiler fotoğraf karelerinin karşısına geçebilirler. Erkek manken olmaya karar veren kişilerin belli vücut ölçülerine sahip olması gerekmektedir. Giyecekleri elbise, giysi, eşyaların hepsi erkek mankeninkine uyumlu bir şekle olması gerekmektedir.

Erkek manken vücut ölçülerinin boy oranı 1.85 ve 1.90 arası olması gerekmektedir. Kilonuz boyunuzla ve vücut ölçülerinizle uyumlu olmalıdır. Fazlalığınızın olmaması gerekiyor, omuzlarınızın geniş olması sizi mankenliğe götüren adımlardandır. Fit kas yapısı ön planda olması manken olarak kullanılabilecek yapıya sahip olduğunuzu göstermektedir.

Vücudunuz olduğu kadar sempatik görünmenizde gerekebilir. Yüz hattınız altın orana yakın olması piyasadaki önemli mankenlerden birisi olmanızı sağlar. Kendi vücut ölçüleriniz ile yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkartarak dergilere, gazetelere, tanıtım broşürlerine kapak olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu