Genel Kültür

Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Erkek mi Daha Önemlidir

Toplumun gelişmesinde kadın ve erkek kesiminin iki önemli rolü vardır. İnsanların kültürel, ailesel, dinsel, yaşamsal olarak gelişmeler sağlanması önemlidir. Bir toplumda yükseliş ve modernleşme insanların katkıları ve bakış açısı doğrultusunda gerçekleşmektedir. İnsanlara sunulabilecek oldukça önemli değerler olmaktadır.

Türk toplumun kadınlar erkeklerin yaptığı işlerin hepsini yapamazlar. Yaratılış bakımından kadınlar daha zarif ve ince işler yapabilir. Erkekler ağır işler yapmaya uygun yapıları bulunmaktadır. Erkek otoritesi toplum içinde daha önemli olmasına rağmen kadınlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Belli bir düzenin çalışımı sayesinde toplum üretim bakımından kalkınabilir.

Toplumun gelişiminde kadının rolü asla küçümsenmemesi gerekir. Gerektiği zaman erkeklerin yaptığı işleri yaparak becerilerini gösterebilir. İnsanlara karşı çok daha anlaşılır şekilde yardımcı olmaktadırlar. Toplumsal rol olarak önem taşımışlardır. Toplumun gelişimi rol bakımından getirdiği gerekçeler sayesinde yükselebilir.

Günümüzde erkeklerin toplumsal olarak gelişme bakımından daha üstünlüğü olmasına rağmen kadınlarda önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu