Genel Kültür

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kompozisyon

İlim ve bilim her şeyin bir açıklaması olduğunu ispatlar. Yapılan çalışmalar ve mantıklı olan soruların cevabı ilimin içersindedir mutlaka. Araştırarak bunlara açıklık getirebiliriz. İlimde tartışma ve araştırma olarak bunların ne denli olduğunu görmüş oluruz. Yasalar ve teoriler zamanla daha çok araştırılarak çürütülebilir yerlerini yeni bilgiler alır. İlim insanlığın kaderine yolu bir yol gösterir. Gerçeklerin bir yerde adı olup ilime bağlıdır.

Atatürk “hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünde Türk milletinin kendisine ilimi hedef olarak belirleyerek yolunda doğru şekilde yürümektir. İnsanlar yaşamları boyunca bilimi değişik şekilde araştırmışlardır. Bilim insanlara yol göstererek onların başarılı olmasını sağlamıştır. Hurafeler ve çeşitli batıl inançların gerçek olmadığını gösterir.

Çağımızın gelişmesinde ilimin büyük katkısı vardır. Elde edilen bilgiler mucitler için ilham kaynağı olarak kendilerince yenilikler keşfetmişlerdir. Peşinden koşulan bilgi her zaman beraberinde yenilikler getirir. İnsanlar ilim sayesinde daha yaşanabilir hayatlara kavuşarak yaşamlarını sürdürdü. Kendimize kılavuz olarak belirleyerek onu takip etmeli bize öğretecekleri anlamalı insanlık için bir şeyler yapmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu