Genel Kültür

Hoşgörü Nedir

Hoşgörü olan olayların alttan alınmasını denir. Yaşananlar alttan alındığı sürece insanların birbirleri ile antlaşması sağlanır. Kendimizi sorgulamamız gereken konular olup çevremizdekilere karşı daima hoşgörülü davranışlar sergilemeyiz. Hoşgörülü olmak insanların aynı şekilde birbirlerine davranmalarını gerektirmez. Karşınızdaki sizin hoşgörünüzü aşacak kötü davranışlar olursa elbette karşılığını vermeniz gerekecektir.

Hoşgörülü olmak her şeye göz yummak değildir. Hoşgörü demek karşınızdakilerin sizi anlaması demektir. Hoşgörülü davranmak insanlara değerler kazandırarak toplum içersinde saygı kazanmasını dahi sağlar. Toplumda saygı hoşgörü ile birlikte gelir. Geçinmenin en güzel yolu hoşgörülü davranarak insanların birbirlerine duyduğu sevecenliği yükseltmektir.

Örnek verirsek hoşgörüyü daha anlaşılır şekilde anlatabiliriz. İlkçağlardan itibaren insanlar birbirlerine hoşgörülü şekilde yaşayarak sorunsuz şekilde yaşamlarına devam ederler. Yaşamları boyunca insanlar bazen agresif davranışlar sergiler bir tarafın böyle durumlarda hoşgörülü olmayı elden bırakmaması gerekiyor. Kötülükler hayatımızın her alanında olacaktır bunu kendimiz engelleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu