Genel Kültür

Obezite İle İlgili Kompozisyon

Sağlıklı beslenmeden ve spordan uzak bir hayat insana zorlu yaşamı sunar. Obezite insanın tanısı koyulmasını asla istemeyeceği durumdur. Kendini tüy gibi hafif hissederek hayata sımsıkı tutunup yaşanması mümkündür. Fazlalıklar hayatın her alanında ağırlık yaparak yaşamı olumsuz etkiler.

İnsan vücudu makine gibidir gereğinden fazla yağ aldığı zaman hantallaşarak görevini yerine getiremez olur. yağ dokusu rezervlerindeki bu artış sonucunda fiziksel, biyolojik ve ruhsal olarak değişimler yaşanır. Vücut ağırlığına bağlı olarak artan fazlalıklar insan hayatında hem engel haline gelir. Sağlıklı yaşam spor ve sağlıklı beslenmekten geçer. İrade ne kadar güçlü olursa insan çağımızın hastalığı olan obezitenin önüne geçmesi mümkün olur. Sağlıklı yaşam insana önemli katkı ve fayda sağlayacağı gibi yönde gösterebilir. İnsan hayatındaki eksikler beslenme alışkanlıklarını düzenlemesi sonucunda çok daha düzenli hale gelir.

Sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayatımızda yer edindiğimizde çok daha güzel yaşama ulaşabiliriz. Bizi bizden alan kilolardan kurtulmak rahatlamamızı sağladığı gibi daha güzel yaşama kavuşmamız içinde oldukça etkili olacaktır. Bedenen ve ruhen kendimizi çok daha iyi hissedebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu