Genel Kültür

Spor ile İlgili Kompozisyon

Hayatın getirdiği şartlar, imkanlarımız doğrultusunda insanların spor yönelmesi gerekir. Sağlıklı vücuda kavuşmak için günlük yapılacak spor kan akışını düzene sokarak insanların sağlıklı kararlar almasına yardımcı olur. Aktif, üretken ve güzel bir yaşam için gerekli görülmektedir.

Gençlik yaşlarımızda spor alışkanlığı kazanarak devamlı sürdürebiliriz. Spor bırakılmaması, devamlı yapılarak faydalanılabilir. Kişiler bedenen ve ruhen kendisini huzurlu hissetmesi spor yapmaktan geçmektedir. Spordan verim alınabilmesi için maksimum emek ve uğraş gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenme ile spordan verim alınarak belirlenen hedeflere daha kolay ulaşılır. Spor yapan gençlerin psikolojik anlamda rahatladıkları gözlemlenmiştir. Şiddete yönelmeleri azalarak, kendilerini daha güzel uğraşlara yordukları bilinmektedir. İnsanı geliştiren en değerli unsurlardan birisinin spor olduğu bilinmelidir. Spor ve egzersiz yapan insan saygı kazanarak istediği noktalara kolayca ulaşırlar.

Spor insan çevik ve ahlaklı olur. Kendisini tanıdığı gibi başka insanların hak ve özgürlüklerine saygı gösterir. Doğru kararlar alarak kendisi ile birlikte topluma faydaları dokunur. Sağlıklarına ulaşırlar, kolay kolay hastalanmayarak rahatsızlıklar duymazlar.

7 Yorum

  1. çok guzel ama bu yazının daha kısa ve 4. sınıf kelime dağarcığının içinde olmasını isterim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu