Genel Kültür

Pilot Ne İş Yapar

Pilotluk mesleği her erkeğin ve kızın hayali olup büyüdüğü zaman olmak isterler. Gökyüzünde uçakla süzülerek farklı ülkeleri gezip görmeleri onların dünyaları tanımalarıdır. Oldukça güzel meslek dallarından olduğundan dolayı isteyenler için oldukça zorlu dönemlerden geçmek zorunda kalacaklardır. Pilotluk mesleğinin kutsal olduğu unutulmamalı. En güvenli ulaşım yolu olarak gösterilip kaza oranlarının en düşüğüne sahiptir.

Pilotlar uçaktaki görevleri en başta belirli bir harita ve rota üzerinden ulaşacakları yere gitmeleridir. Uçak içersinde çeşitli incelemeler gerçekleştirirler. Yakıt, inilecek alan, göstergelerin durumu, hava durumu, uçakta yaşanan her şeyden sorumlu kişilerdir. Uçuşa geçen uçakta yaşanacak sorun varsa kendi yetkileri doğrultusunda kalktığı piste geri dönüş sağlayabilir.

Pilotun yeryüzündeki gözü olan kule havaalanı ve yolcuğu boyunca kendisine eşlik eder. Uçakta yaşanacak sorun ve teknik arızalar konusunda bilgi verir. Teknik donanım takip edilerek herhangi bir sıkıntı olmadığı zaman yolcuğuna devam edebilirler.

Pilotlar uçağı indirip park ettikten sonra o seferki görevleri sona ermiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu