Genel Kültür

Sürekli Aynı Besinleri Tüketmek Zararlımıdır

Sağlıksız beslenmek ve düzensiz beslenmek bir çok sağlık problemlerine davetiye çıkarmaktadır. Beslenme düzeni vücudun direncini korumusa için çok önemlidir.

Yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde en çok görülen hastalıklardan biri olan böbrek yetmezliği dengesiz beslenme sonucunda kaynaklandığı belirtiliyor. Dengesiz beslenmenin böbrek yetmezliğine sebep olması sonucu olarak diyalize bağlı bir hayat anlamına gelmektedir.

Düzensiz beslenmenin yol açtığı diğer bir hastalık ise şeker hastalığıdır. Gün içerisinde aşırı dozda alınan şekerler, bilinçsiz tüketilen gıdalar içerdiği şeker oranlarıyla vücutta risk oluşturmaktadır. Gördüğümüz gibi en çok sevdiğimiz yiyeceklerle beslenmek, her gün aynı gıdaları tüketmek böbrek yetmezliği ve diyabete sebep olmaktadır.

Ben sevdiğim yiyeceği yerim sağlığım bozulmaz bugüne kadar bir problem çıkmadı demeyin. Böbrek ve diyabet dışında da  dengesiz beslenme birçok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Bu hastalıklar obezite, kolesterol, yüksek tansiyon, beriberi, peliagra, kuvaşiorkor, raşitizm anemi ve guatr hastalıklarıdır. Sağlıksız beslenmenin yol açtığı hastalıkları dile getirdik, mümkün olduğunca düzenli ve farklı gıdalardan yemeye çalışın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu