Genel Kültür

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon

İnsanlar karakterleri iyi yada kötü olabilir. Kendilerine benzettikleri bir çok insanı hayatlarına dahil ederler. Dost, arkadaşlık kavramları ile yakın gördükleri kişilerle zaman geçirmeye başlanır. Birlikte zorlukları ve sorunları aşarak her şeyini paylaşırlar. İnsanlarda üzümlere benzetilir birlikte kaldıkça sahip oldukları özellikler diğerine aktarılır.

Huylar ve alışkanlıklar insanların bir arada kalarak birbirlerine yaklaşması sonucunda kazanılmaktadır. Zamanla birbirlerine yakın olmak için çok fazladan şey paylaşırlar. Yedikleri içtikleri ayrı gitmediği gibi birisi bir şey yaptığında diğeri de ona katılır. İnsanların yakınlaşması sahip oldukları değerlerin paylaşılmasına neden olur. Dondurmayı seven sevmeyene etki yaparak sevdirebilir. Samimi bağları doğrultusunda birbirlerini benimsemiş olacaklardır.

Arkadaşlarımızı seçerken çok daha dikkatli olarak kendi karakterimize engel olmadığını bilmeliyiz. İyi karakteri olmayan kişilerle yakınlaşmamalıyız, hayatta bize faydası olan insanları katmamız bizim yükselmemizi sağlayacaktır. İnsanlar başkalarının yaptığı davranışları kendisini nasıl etkileyeceğini düşünmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu