Genel Kültür

Ağaçların Kesilmesi Nelere Yol Açar

Dünyamız insanlara benzer. Akciğerlerine zarar verirseniz zamanla yıpranarak görevini yerine getiremez hale gelir. Nefes alamaz oluruz zaman içinde ölümümüze sebep olur. Dünyamızda nefes alamadığı zaman içinde çürümeye başlar. Oksijeni olmamasından dolayı üzerinde yaşayan insanları da etkiler.

Oksijen kaynaklarımızdan birisi ağaçlardır. Endüstriyel alanlarda ihtiyaçların karşılanması için ağaçlara ihtiyaç duyuluyor. Çevremizde doğal ortamların devamlılığını sağlaması için gerekli görülüyor. Doğada canlıların yaşam alanları için önemlidir. Saymakla bitmeyen ormanlar korunmalı, hızla azalmasının önüne geçilerek dünyamızın daha güzel bir alan olması sağlanabilir. Ağaçların kesilmesi devam ederse dünya felakete sürüklenerek doğanın dengesi bozulur.

Oksijen miktarı düştüğü gibi insanlarda solunum sıkıntıları ortaya çıkar. Sanayileşmeden dolayı atmosferin kirlenmesi canlıları etkilemektedir. Canlıların doğal yaşam alanlarının yok olması evsiz kalmalarına neden olur. Doğada yer bulamayan canlılar yaşamlarını devam ettiremediği gibi ekosisteminde zarar görmesine neden olmaktadır.

Atmosferin ısınması ve zarar görmesinden dolayı güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınların yeryüzüne ulaşmasına neden olur. Zarar gören yeryüzü canlıların yaşamlarını doğrudan etkilemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu