Genel Kültür

Askerliğin Önemi Nedir

Ülkemizde süresi 12 aya düştü. Yapılan son değişikliklerle beraber askere gitme yaşı 2014 yılında çıkartılan kanunla 21’e çıktı. Her Türk genci Anayasal görevi olan askerliği 21 yaşına geldiği zaman yapmaktadır. Eğitim gören, yurtdışında ve çeşitli mesleklerde çalışan askerler vatanına hizmet etmektedir.

Ülkeler varlıklarını koruyabilmeleri için bağımsız kalmaları gerekir. Gerekli olan askeri kuvvet ise kendi içinde yetiştirdiği askerlerdir. Halkının anayasal vazifeleri olup bunları yerine getirerek vazifelerini yerine getirebilirler. Askere giden biri vatanına, milletine hizmet ederek bizlerin namusunu, güvenliğini her şeyini koruyup sahip çıkmaktadır. Vatan uğruna canlarını vererek şehit olurlar, kimin evladı olmaksızın sahiplenerek korumak gerekir.

Olurda bugün askerlik olmasaydı, vatan sevdalısı ile yanıp tutuşan gençler olmasaydı vatan elden gitmişti. Cumhuriyetimizin en güçlü hali vatanımızla olmaktadır. Ülke elden giderek yabancılar yönetime el koyar, bizler onlar için ikinci sınıf insan muamelesi görürdük. İnsan olarak kendimizi bilmeli, benimsemeli o denli hareket etmeliyiz. Askerlik yaparak bütün bunları önler, vatanımıza hizmet eder bir geleceğe sahip oluruz. Vatan bütünlüğü için her an askere hazır olunmalı, her an işgal altına uğraşayacak vatan toprakları için mücadeleci olunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu