Teknoloji

Google Play Store Açılmıyor

Android telefonlarının uygulaması mağazası olarak kabul edilen Google Play Store kullanım alanlarıyla oldukça geniştir. Uygulama indirirken karşılaşacağınız hatalardan biriside google play durduruldu olacaktır. kullanımları gereğince değişiklikler gösterebilir. Google play sorunlu bir şekilde çalışanlar için sorunlarının çözümlerini listeledik.

Google play çalışmıyorsa eğer çözüm önerleri;

Önbelliği boşaltın; Telefonunuzun uygulamalarına girerek kayıtlı olan önbelleğin boşaltılması sayesinde sorunları aşmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede Google Play uygulaması sıfırlanarak baştan kullanmanıza olanak sunacaktır.

Verileri silin; İlki işe yaramadıysa eğer verileri silerek en baştaki haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde uygulamalar kısmında google playda verileri sil seçeneğini seçmeniz gerekecektir.

Güncellemeleri kaldırın; En son güncellemesini yapmanız durumunda kilitlenebiliyor. Bunun için yapacağınız ise güncellemeleri kaldır butonuna tıklayarak ilk kurulduğunda olduğu halde kullanabilirsiniz.

İndirme yöneticisini etkinleştirin; Deaktif ettiyseniz eğer tekrar etkinleştirmeniz gerekecektir. Ayarlar’dan uygulama ve buradan indirme yöneticisine giderek tekrar aktifleştirin.

Google hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin; Google play kullanırken kullandığınız maili kaldırarak tekrar giriş yapmanız durumunda düzelme görülebilir.

Fabrika ayarlarına geri döndürme; Son çözüm olarak fabrika ayarlarına geri döndürerek düzelme sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu