Genel Kültür

Sihir Gerçek mi?

Yaşam aslında bir sihirden ibaret olduğu görülüyor. İnsanların içinde bir gramda olsa sihir olup bunları kullanarak yaşama bağlanırlar. İçindeki sevgiyi sihre dönüştürerek birisine bağlanırlar. Kendilerinden etkilenir şekillerini değiştirir. Yaşamda sihrin olduğunu gösteren bir çok anı olmuştur.

Büyü ve sihrin varlığı bilimde kanıtlanmamıştır. Dini konularda sihrin varlığının gerçekliliği görülüyor. Kuranda yer alan ayetler büyü ve sihrin gerçekliğini gösterir. Büyü yapmak günah olup Müslüman kişiler uzak durmaları gerekmektedir. Sihirden bahsedilir ve yaptırmanız doğru olmayarak günahını üstünüze alırsınız.

Süleyman’ın mülküne şeytanların uydurup izlediklerinin ardına düştüler. Süleyman kafir olmadı ve o şeytanlar kafir olmuştur. İnsanlara büyücülük ile uğraşmamaları gerekiyor.

Sihir veya büyü yoktur. Nazar yada sihir olarak nitelendirilse dahi gerçekliği yoktur. İnancımıza göre büyünün olduğu doğrulanır ama yapanların kafir olduğu gösterilir.

Yabancı filmlerde her ne kadar sihirlerden bahsedilse dahi gerçekliği yoktur. Hurafe ve çeşitli inançlar doğrultusunda bunlar gerçek görülüyor. Büyü olduğu konusunda varlıkların olduğu onları kullanarak kişiler başkalarına musallat edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu